Peer Coaching reciproc, în limba română

octombrie 20, 2022by ICF0

Suntem încântați să anunțăm prima oportunitate de Peer Coaching reciproc, în limba română.

Reprezentanții ICF – România, împreună cu Coordonatorul global ICF pentru Peer Coaching reciproc, au lucrat pentru a crea o oportunitate pentru dumnevoastră de a participa la Peer Coaching reciproc, în limba română. Participanților li se va atribui un coach și un client – ​​două persoane diferite, ambii fiind vorbitori de limba română.

Iată principalele beneficii ale participării la programul ICF de Peer Coaching reciproc:

• Culegeți beneficiile de a fi în coaching (ex. așa vindeți coaching) și vă extindeți capacitatea în competența numărul doi: Adoptă o mentalitate de coaching.
  • Acumulați mai multe ore plătite pentru jurnalul orelor de coaching cu clienți. Sunteți compensat pentru ședințele pe care le oferiți, pentru că primiți în schimb coaching.

Faceți coaching cu alt coach. Coachii care fac coaching cu alți coachi în mod regulat, sunt mai încrezători în abilitățile lor de coaching. Ei știu că abilitățile lor sunt în permanentă îmbunătățire, deoarece primesc, în mod constant, feedback cu privire la modul în care practică coaching, de la coachi experimentați.

Programul ICF pentru Peer Coaching reciproc există pentru a face coachingul mai accesibil pentru coachi și pentru a oferi sprijin pentru dezvoltarea profesională și personală prin coaching pentru coachii ICF având toate nivelurile de experiență.

Pentru detalii și înscriere puteți accesa linkul următor: 2022 ICF Romanian Round 1.