Mindfulness in the life and practice of a coach

Intelegerea conceptului de mindfulness aplicat in coaching...
Judit Hardaut & Anca Gheorghiu

Judit Hardaut & Anca Gheorghiu

12 mai 2023

Mindfulness in the life and practice of a coach

Obiective:

• Intelegerea conceptului de mindfulness aplicat in coaching
  • Constientizarea tiparelor de stress (la coach) in timpul unei conversatii de coaching
  • Experimentarea si invatarea a 3 tehnici de mindfulness, utile inainte, in timpul si dupa o conversatie de coaching

Speakers:

Judit Hardaut, PCC

Inspiring & Cultivating Kindness in People, Teams & Organisations through Professional Certified Coaching & Mindfulness Based Stress Reduction Programs
With 21+ years of experience in the field of consulting, coaching & training, here are some heartfelt achievements and not just figures:
+1800 hours of training in Leadership, Coaching Abilities for Managers, Assertive Communication, Self & Time & Conflict Management for high potentials, middle & top management levels.
+1300 hours of coaching from which +900 h individual coaching & +400 team coaching
+ 180 hours of mindfulness programs: Mindfulness Based Stress Reduction programs, & mindfulness for children and parents

Anca Gheorghiu, PCC

Sunt Professional Certified Coach, Consultant in dezvoltarea culturii organizationale și Senior Trainer. Oamenii imi spun ca sunt un fel de doctor de echipe si suflete.
Inainte sa simt ce valoros poate fi coachingul, credeam ca pasiunile mele sunt coagulate in jurul literei T: training, tango si tenis. Dupa o experienta de 14 ani de management in companii de top, unde am crescut cote de piata, branduri si profitabilitati, am ales sa cresc oameni.
Stilul meu de coaching este unul versatil, atat provocator cât și empatic, cu o conectare profundă. Dincolo de coaching-ul si experiente de invatare inedite oferite în organizații, imi place sa contribui in proiecte cu sens, care aduc semnificatie atat oamenilor cat si organizatiilor.

* Înregistrarea ta la acest eveniment se supune termenilor și condițiilor ICF România