Maintains Presence, Listens Actively

125 lei - NON membrii ICF Romania

Maintains Presence, Listens Actively

Competența 5: Menține prezența

Mentorul va sublinia următoarele aspecte:

• Cum poate coach-ul face distincția între ”cine” și ”ce” în conversațiile de coaching.
  • Cum poate coach-ul să arate curiozitate în legătură cu ”cine”; mai degrabă decât ”ceea ce”.
  • Menținerea clientului pe drumul cel bun în raport cu agenda sa și/sau sprijinirea acestuia în redefinirea agendei pentrusesiune.

Competența 6: Ascultă activ

Mentorul va evidenția aspectele cheie:

• Modul în care coach-ul poate observa și aborda discrepanțele dintre cuvintele clientului și schimbările de energie ale acestuia.
  • Cum să observați, să explorați și să utilizați emoțiile în beneficiul agenda clientului.
  • Când și cum este util (pentru client) ca coach-ul să reflecte și să rezume ceea ce spune clientul și cum să folosească acest lucru cu înțelepciune în timpul sesiunii de coaching.

INVESTIȚIE

Pentru membrii ICF România participarea este gratuită, cod voucher: membrusficfro

Participanții ce NU sunt membri ICF România, pot achiziționa biletul în valoare de 125 RON, AICI

Speaker:

Monica GRIGORIU, MCC

– este un observator atent al modului în care oamenii interacționează în organizații și însoțește indivizi și echipe să își concentreze energia și atentia pe ceea ce este cu adevărat important în simplificarea vieții și activității lor. Ca Mentor Coach ICF de 11 ani, Monica invită coachii în formare și pe cei care vor să se perfecționeze să își antreneze și rafineze stilul de ascultare prin auto-observare și reflecție.

Eveniment gratuit pentru membrii ICF.

* Înregistrarea ta la acest eveniment se supune termenilor și condițiilor ICF România