Leadership feminin vs leadership masculin

Conștientizarea atributelor de leadership masculin versus feminin...
Rudolf Nyari & Oana Năstase Bleckenwegner

Rudolf Nyari & Oana Năstase Bleckenwegner

12 mai 2023

Leadership feminin vs leadership masculin

ICF România aduce, prin intermediul invitaților, perspective provocatoare si interesante in ceea ce priveste:

• Ce atribute sunt importante in leadershi?
  • Si care sunt general valabile leadership-ului?
  • Are leadershipul gen?
  • Daca da, care sunt atributele leadership-ului masculin?
  • Care sunt atributele leadership-ului feminin?
  • Necesita leadershipul o ierarhie formala?
  • Ce tip de leader te inspira?
  • Ce tip de leadership practici?

Obiective Learning Objectives

1. Conștientizarea atributelor de leadership masculin versus feminin
  2. Utilizarea inteligenței colective pentru a crește nivelul individual de leadership
  3. Creșterea energiei, o nouă viziune, crearea momentum-ului pentru a lua acțiune ca un leader

Competențe de coaching care vor fi explorate:

• Cultivarea încrederii și spațiului de siguranță
  • A fi prezent și a menține prezența conștientă,
  • Ascultarea activă

Speakers:

Oana Năstase Bleckenwegner, PCC

Dupa 20 ani de leadership in care am condus si antrenat propriile echipe am facut un pas in spate pentru a-i sprijini pe altii sa conduca oameni si proiecte cu sens, cu viziune si coerenta. Am experimentat managementul corporatist, apoi consultanța pentru Banca Mondială. Am fost antreprenor si leader de ONG.
Pasiunea mea si firul rosu al carierei s-au impletit in jurul mentoratului, dezvoltarii oamenilor, gasirii „de ce-ului” din spatele proiectelor sau actiunilor intreprinse.
Acum sunt coach holistic pentru cariera, viata si leadership .
Ghidez femei antreprenor si manager sa-si gaseasca menirea personala, sa-si formuleze obiective congruente cu misiunea si viziunea lor, sa aiba relatii de munca si de viata implinite.
Sunt Professional Certified Coach, consultant de business, mentor.
Cred ca atunci cand te aliniezi interior apar miracolele iar eu sunt aici ca sa-i ajut pe cei care cred in ele sa si le indeplineasca.

Rudolf Nyari, PCC

De 20 ani de când lucrez cu oamenii, întreaga mea activitate a avut ca scop performanța.  Focusul meu a fost întotdeauna îndreptat înspre inovativitate și înspre atingerea celui mai înalt nivel de profesionalism. Am început in mediul academic, apoi am decis să-mi indrept atenția către propria dezvoltare și am devenit antreprenor, astfel că am dezvoltat, am construit si am pus in practică propriile idei, aspiratii și vise în companiile pe care le-am înființat. Pasionat de creștere și științele educației din 2015 contribui cu drag la promovarea și dezvoltarea profesiei de coaching profesionist în România și nu numai.

* Înregistrarea ta la acest eveniment se supune termenilor și condițiilor ICF România