Inspiring Talks with Professional Coaches

28 apr. 2022

Inspiring Talks with Professional Coaches

Literatura – un instrument puternic de înțelegere, învățare și integrare a Competențelor de coaching

– un eveniment susținut de Ermil Diaconescu și moderat de Mihai Deacu

Pe parcursul webinar-ului vom explora Competențele de coaching, în special “Cultivates Trust and Safety”, “Maintains Presence”, “Listens Actively”, “Evokes Awareness” dintr-o perspectivă nouă, folosind fragmente literare ca exemple perfecte ale aplicării Competențelor ICF. De asemenea, vom identifica diferite situații de „așa nu!” și vom învăța cum să recunoaștem aceste situații specifice pe parcursul sesiunilor de coaching.

Acest webinar va ajuta coach-ii să capete o înțelegere mai profundă asupra competențelor de coaching mai sus menționate și îi va ajuta să își dezvolte abilitățile necesare pentru a-și servi cât mai bine clienții.

Obiective:
  1. Oferirea unui instrument care facilitează înțelegerea, învățarea și integrarea competențelor de coaching
  2. Clarificarea unor aspecte practice ale competențelor

PCC ICF

Ermil este Leadership and Executive Coach certificat, ICF PCC, cu mai mult de 5 ani de experiență în livrarea serviciilor profesionale de coaching. De asemenea, deține o certificare de coaching pentru învățarea unei limbi străine. Dincolo de coaching-ul individual, este pasionat de lucrul cu grupuri.

Timp de 2 ani a ocupat funția de Director de Operațiuni al ICF Romania. În prezent este membru al Comitetului Comunității de Coaching în Limba Portugheză – ICF Portugalia.

Stilul său de coaching este caracterizat de atitudinea pozitivă și profesionistă, de ascultarea activă, autenticitate, conexiune, parteneriat și creștere.

Fiind pasionat de dezvoltarea persoanelor, de tango și de limba portugheză, Ermil a creat diferite workshop-uri și a scris articole în care conectează aceste pasiuni oferind viziuni inedite asupra coaching-ului, literaturii și a vieții cotidiene. Articolele sale au fost publicate în “Revista Coaching Brasil” în Brazilia și “HR Magazine” în Portugalia. Este coautor al cărții „Torente de emoții”, o carte care descrie o experiență de coaching de grup.

Participarea la acest eveniment este gratuită și poate implica obținerea 1,5 CCEU (Core Competences).