INSPIRING COACHING CULTURE

Corina Anghel & Roxana Cristea

02 iun. 2022

INSPIRING COACHING CULTURE

Continuam seria de evenimente ‘Inspiring Coaching Culture’, avand invitate pe, Corina ANGHEL (People Lead Romania, Moldova, Bulgaria, Albania si Macedonia de Nord AVON) si Roxana CRISTEA (Coach Intern AVON si ACC ICF Coach).

Vom discuta despre provocările cu care se confruntă, cum îmbrățisează noua realitate post-pandemie și mai ales cum se pregătesc ele și organizația din care fac parte pentru noile generații de lideri. Alături de ele vom afla ce înseamnă dezvoltarea unei culturi de coaching ca soluție de învățare, atingere a obiectivelor și impact pozitiv în rezultatele de business ale organizație.

Discuția va fi facilitată de Carmen Negiba, Director Evenimente ICF România, ICF PCC Coach.

Va asteptăm alături de noi!

Invitați

Corina ANGHEL – People Lead Romania, Moldova, Bulgaria, Albania si Macedonia de Nord AVON

Corina este un profesionist de HR ce a lucrat atat in roluri interne cat si din rolul de consultant, cu experienta in coordonarea echipelor si design-ul si implementarea unor strategii si proiecte de success in arii precum design orgzanizational, L&D, comunicare interna, dar fiind implicata si in alte zone, de la recrutare la procese de engagement si proiecte de schimbare de cultura, dezvoltate uneori la nivel de Europa Centrala. In rolul actual coordoneaza echipa de HR din Avon pentru a crea experiente cu semnificatie pe parcursul intregii calatorii in organizatie, a colegilor ei din 5 tari. Corina este foarte pasionata de invatarea continua si este un ambasador al invatarii auto-dirijate. A studiat atat Managementul cat si Psihologia, are un master in Antropologie, o certificare CIPD in Learning&Development si, mai recent, a devenit peisagist-floricultor cu “acte in regula”, cultivandu-si pasiunea pentru plante si natura.

Roxana CRISTEA – Coach Intern AVON si ACC ICF Coach

Roxana este om de HR de peste 12 ani, coach de peste 4 ani, coach acreditat ICF (ACC) de aproape 2 ani. In Avon ofera spatiu de reflectie colegilor sai prin sesiuni de coaching individuale si, in acelasi timp, este parte din proiecte de talent si career management. Roxana e pasionata de tot ce inseamna natura umana si, mai ales, de Cuvant. Absolventa de Litere cu specializarea filolog, crede cu tarie ca vorbele pe care noi le folosim ne definesc identitatea. A descoperit ca prin coaching ne putem transforma povestile care nu ne (mai) servesc creand o noua semantica. In timpul liber se joaca cu cei doi copii, citeste si face sport.

Participarea la acest eveniment este gratuită.

* Înregistrarea ta la acest eveniment se supune termenilor și conditiilor ICF România