Explore Your Potential

Obiectivul acestui workshop este să creeze participanților contextul potrivit pentru a reflecta asupra potențialului propriu: ce este el? cum poate fi activat si folosit pentru îndeplinirea obiectivelor personale / profesionale?
Andreea Nate & Cristina Bacila

Andreea Nate & Cristina Bacila

CLUJ
Cluj-Napoca, Str. Avram Iancu nr.13-15

10 mai 2023

Explore Your Potential

Prin folosirea tehnicilor de coaching, participanții vor fi ghidați să reflecteze și să răspundă la întrebări pentru a identifica resorturile interioare care îi impulsionează să acționeze, dar și pe cele care îi blochează, precum și elementele de context extern care îi pot ajuta sau împiedica să evolueze. La finalul workshop-ului, participanții vor pleca cu un scurt plan de acțiuni pentru a depăși o provocare concretă din viețile lor, folosind resurse interne și externe pentru a depăși eventualele obstacole și a avansa către ceea ce își doresc.

Obiective:

• Definirea potențialului propriu și identificarea elementelor care îl activează
  • Identificarea resurselor interne care ne susțin în atingerea obiectivelor
  • Identificarea elementelor de context extern care ne susțin în atingerea obiectivelor
  • Crearea unui plan de acțiuni pentru o provocare concretă

Andrea Nate, PCC

Andreea este Leadership Coach și HR Business Partner cu o experiență de peste 9 ani in HR, cu focus pe cultura organizațională și dezvoltarea oamenilor. Acum trei ani a decis să devină coach profesionist, datorită pasiunii ei pentru dezvoltare și creștere.
Crede cu tarie în procesul de “lifelong learning”, iar în calitate de coach, Andreea își susține clienții în călătoria lor de transformare, ajutându-i să-și maximizeze potențialul și să facă pași către acțiunile lor.
În 2022 a fost inclusă în topul Forbes 30 sub 30 România.

Cristina Bacila

Lucrez de mai bine de 17 ani in domeniul resurselor umane, nucleul experientei mele fiind in zona de dezvoltare a oamenilor. M-a pasionat dintotdeauna capacitatea oamenilor de a creste si mi-a adus mereu satisfactie sa pot contribui la acest proces.
Calatoria mea catre coaching a inceput in 2021, cand am realizat ca a le impartasi oamenilor metode si practici universale sau chiar experiente proprii si sfaturi nu ii ajuta intotdeauna sa depaseasca provocarile propriilor vieti. Coaching-ul imi ofera contextul sa creez un parteneriat cu interlocutorul meu si sa il sustin sa se ridice deasupra situatiei relatate, sa observe convigerile limitative care il blocheaza, sa se elibereze de ele si sa obtina o perspectiva noua, pozitiva, care sa ii permita sa actioneze in modurile considerate de el cele mai potrivite.