Cele 5 pălării ale managerului modern

IAȘI, Bd. Prof. Dimitrie Mangeron 53, Clădirea CDC, etaj 2

06 dec. 2022

Cele 5 pălării ale managerului modern

Manager, lider, mentor, formator sau coach? Ce rol sau set de competențe să folosesc acum, pentru maxim de eficiență și impact? Fie că ți-ai adresat de multe ori această întrebare, fie că este una care acum deschide noi posibilități pentru tine, te invităm să participi la un dialog despre rolul de coach al managerului modern și despre cum se integrează acesta cu celelalte patru roluri pe care managerii trebuie să le joace în organizațiile lor: lider, mentor, formator și, evident, manager.

Vom analiza împreună mai multe exemple pentru a ilustra fiecare rol și vor fi evidențiate erorile comune asociate cu utilizarea excesivă a acestora. La final vom face o comparație a tuturor rolurilor pe care managerii le au, clarificând și unele percepții eronate, și vom exersa identificarea rolului potrivit pentru o anumită situație.

Business Coach, ACC ICF

Pentru Bogdan pasiunea pentru coaching a apărut firesc, ca rezultat al experienței dobândite în 25 de ani de activitate alături de echipe, manageri, antreprenori și s-a formalizat prin cunoștințe și aptitudini dobândite prin studiu și învățare. Bogdan este membru ICF acreditat ACC.

Oana Cristina Nicolcea

Life & Executive Coach ACC ICF

“Dacă vei reuși să-ți pese și de alții în afară de tine, vei avea succes.” – Maya Angelou

Oana este Leadership Trainer & Coach și își folosește experiența și cunoștințele acumulate în cei +15 ani în domeniul HR pentru a susține dezvoltarea potențialului uman în cadrul sesiunilor individuale sau de grup pe care le susține în context organizațional. Ca voluntar ICF Romania, își dorește să co-creeze experiențe de învățare și dezvoltare împreună cu și pentru membrii comunității ICF din regiunea Moldovei, participând activ la consolidarea ICF Coaching&Leadership HUB Iași.